leisure | design | culture
Soda Hostel
ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 27A
60-840 Poznań (centrum)
+48 793 272 720 / rec@sodahostel.com

Regulamin

Poniższy regulamin ma służyć zapewnieniu spokoju i bezpieczeństwa pobytu wszystkich naszych Gości.

1.    Pokoje w Soda Hostel & Apartments wynajmowane są na doby.

2.    Doba hostelowa trwa od godz. 14:00 do godz. 11:00 następnego dnia. Goście, którzy nie wymeldują się do godziny 12:00 zostaną obciążeni kosztem kolejnego noclegu.

3.    W przypadku chęci przedłużenia pobytu w naszym hostelu na okres dłuższy niż podany w dniu przybycia lub rezerwacji, prosimy zgłaszać się w recepcji do godz. 09:00 dnia, w którym upływa termin wynajmu pokoju.

4.    Jeśli Gość nie określił czasu pobytu w dniu przyjazdu przyjmuje się, że pokój został wynajęty na jedną dobę.

5.    W celu potwierdzenia rezerwacji w ciągu 48 godzin (dwa dni robocze) należy wpłacić 50% całkowitego kosztu pobytu.

6.    Jeżeli Gość nie zadeklaruje późniejszego przyjazdu rezerwacja jest gwarantowana do godz. 18:00

7.    Rezerwacja może zostać skasowana lub zmieniona jeśli recepcja hostelu zostanie o tym poinformowana mailowo lub telefonicznie nie później niż 48 godzin przed datą rezerwacji. Wówczas wpłacona zaliczka zostanie zwrócona na konto, z którego została przysłana, a z karty kredytowej nie zostaną pobrane żadne środki. W innym razie zaliczka przepada lub z karty kredytowej zostanie pobrana należność za jedną dobę. Zaliczka jest również bezzwrotna w przypadku rezerwacji w okresie imprez targowych i większych wydarzeń w mieście.

8.    Zabrania się użyczania pokoju/łóżka osobom nie zameldowanym w Soda Hostel & Apartments. Gość hostelu nie może przekazywać pokoju osobom trzecim, nawet przed upływem terminu, za który uiścił opłatę.

9.    Osoby nie zameldowane w Soda Hostel & Apartments  są zobowiązane do opuszczenia hostelu do godz. 22:00. Odpowiedzialność za osoby odwiedzające ponoszą przyjmujący ich Goście.

10.    Recepcja jest czynna 24 godziny na dobę.

11.    Potrzebę otrzymania faktury należy zgłaszać w chwili przyjazdu. Faktura może być wystawiana najpóźniej w ciągu 7 dniu od wystawienia paragonu.

12.    Cisza nocna obowiązuje od godz. 22:00 do godz. 07:00.

13.    Zachowanie Gości hostelu oraz osób trzecich nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości. Hostel może odmówić dalszego pobytu osobie, która narusza tę zasadę, nawet w trakcie trwania doby hostelowej bez zwrotu jakichkolwiek poniesionych kosztów.

14.    Jakiekolwiek usterki w pokojach prosimy zgłaszać w recepcji w dniu przyjazdu. Brak zgłoszenia oznacza brak usterek i zniszczeń.

15.    Soda Hostel & Apartments nie ponosi odpowiedzialności za utratę bądź uszkodzenie samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa.

16.    Gość hostelu ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia i urządzeń technicznych hostelu powstałe z jego winy bądź odwiedzających go osób.

17.    Hostel ponosi odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych przez korzystające z jego usług osoby w zakresie określonym przepisami art. 846-849 kodeksu cywilnego, o ile przedmioty te pozostawały w zamkniętym pomieszczeniu. Przez zamknięte pomieszczenie rozumie się zamknięty na klucz pokój prywatny lub zamkniętą na zamek szafkę.

18.    Każdorazowo opuszczając pokój należy zakluczyć drzwi do pokoju.

19.    Za zgubienie klucza przez Gościa hostel pobiera opłatę wysokości 50 zł.

20.    Nieuzasadnione użycie gaśnicy – kara 500 zł.

21.    Na terenie Soda Hostel & Apartments obowiązuje bezwzględny zakaz palenia – kara wynosi 100zł.

22.    Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, kuchenek, grzejników i innych tego typu urządzeń nie będących wyposażeniem hostelu. Nie dotyczy to ładowarek do telefonów oraz innych sprzętów RTV.

23.    Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez Gościa w hostelu będą odsyłane na adres wskazany przez Gościa. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji hostel zobowiązuje się do przechowania tych przedmiotów przez okres 3 miesięcy.

24.    W przypadku nieopuszczenia pokoju do godziny 12.00, gdy pokój ten jest zarezerwowany na kolejną dobę przez inną osobę, obsługa hostelu jest uprawniona do wejścia do pokoju pod nieobecność gościa, spakowania jego rzeczy i przeniesienia ich do przechowalni bagażu.

25.    Gość jest zobowiązany do utrzymania czystości we wszystkich wspólnych pomieszczeniach hostelu, tj. w kuchni oraz łazience.

26.    Na życzenie Gości Soda Hostel & Apartments może zapewnić nieodpłatnie następujące usługi:

_ Concierge – pomoc w zorganizowaniu czasu

_ Przechowanie bagażu gości zameldowanych w naszym hostelu

_ W pokojach typu Comfort – udostępnienie Gościowi odbiornika TV do własnego, osobistego użytku, na okres pobytu w hostelu (działając w imieniu SNFP – Stowarzyszenia Niezależna Fonografia Polska)

26.    Soda Hostel & Apartments zapewnia:

_ pościel

_ wodęi herbatę 24h

_ dostęp do suszarki do włosów, żelazka, deski do prasowania, pralki

_ możliwość wypożyczenia ręczników

_ WiFi w całym budynku

_ laptop z internetem oraz PlayStation 3 – w strefie chillout

_ łóżeczko dla dziecka oraz krzesełko do karmienia

27.    Bezpieczeństwo – hostel pozostaje pod całodobową opieką agencji ochrony. Cały obiekt jest monitorowany.